Menu
Pilihan raya negeri Sarawak 2016 CalonSebanyak 82 kerusi Dewan Undangan Negeri dipertandingkan kali ini. Barisan Nasional menyenaraikan 82 calon bagi bertanding di setiap kawasan Dewan Undangan Negeri kali ini. Pakatan Harapan yang baru sahaja setahun dijenamakan semula dari Pakatan Rakyat menghantar 84 calon di 78 kawasan DUN yang mana 13 mewakili Parti Amanah Negara, 31 mewakili Parti Tindakan Demokratik dan 40 mewakili Parti Keadilan Rakyat. Pilihanraya kali ini menyaksikan 6 pertembungan kerusi DUN antara PKR dan DAP. (N.13 - Batu Kitang, N.19 - Mambong, N.32 - Simanggang, N.49 - Ngemah, N.66 - Murum dan N.78 - Mulu)
Kerusi DUN | Jumlah Pengundi | Calon Bertanding | Bilangan Calon | Penyandang |
---|---|---|---|---|
N.01 Opar | 9,714 | Ranum Ak. Mina - BN Francis Teron Kadap Noyet - PKR Patrick Anek Uren - PBDSB Niponi Undek - Bebas | 4 | Ranum Ak. Mina - UPP |
N.02 Tasik Biru | 17,041 | Henry @ Harry Jinep - BN Mordi Bimol - DAP/PH | 2 | Peter Nansian Ngusie - TERAS |
N.03 Tanjung Datu | 9,899 | Adenan Satem - PBB/BN Jazolkipli Numan - PKR/PH | 2 | Adenan Satem - PBB/BN |
N.04 Pantai Damai | 18,409 | Abdul Rahman Junaidi - PBB/BN Zainal Abidin Yet - PAS | 2 | Abdul Rahman Junaidi - PBB/BN |
N.05 Demak Laut | 13,830 | Hazland Abang Hipni - PBB/BN Mohamad Fidzuan Zaidi - Amanah/PH | 2 | Hazland Abang Hipni - PBB/BN |
N.06 Tupong | 21,499 | Fazzrudin Abdul Rahman - PBB/BN Nurhanim Mokhsen - PKR/PH | 2 | Daud Abdul Rahman - PBB/BN |
N.07 Samariang | 18,250 | Sharifah Hasidah Sayeed Aman Ghazali - PBB/BN Nani Sahari - Amanah/PH Yusof Assidiqqi Ahmad Sharkawi - PAS | 3 | Sharifah Hasidah Sayeed Aman Ghazali - PBB/BN |
N.08 Satok | 13,550 | Abang Abd Rahman Zohari Abang Openg - PBB/BN Mohamed Salleh Shawkatali - PKR/PH | 2 | Abang Abd Rahman Zohari Abang Openg - PBB/BN |
N.09 Padungan | 22,301 | Pau Kui Sung - SUPP/BN Wong King Wei - DAP/PH Teo Kuang Kim - STAR | 3 | Wong King Wei - DAP/PH |
N.10 Pending | 30,488 | Milton Foo Tiang Wee - SUPP/BN Violet Yong Wui Wui - DAP/PH | 2 | Violet Yong Wui Wui - DAP/PH |
N.11 Batu Lintang | 28,105 | Sih Hua Tong (SUPP) See Chee How (PKR) Soo Lina (STAR) | 3 | See Chee How - PKR/PH |
N.12 Kota Sentosa | 25761 | Wilfred Yap Yau Shin (SUPP) Chong Chieng Jen (DAP) | 2 | Chong Chieng Jen - DAP/PH |
N.13 Batu Kitang | 17,494 | Lo Khere Chiang (SUPP) Voon Shiak Ni (PKR) Abdul Aziz Isa (DAP) Sulaiman Kadir (BEBAS) Othman Bojeng (BEBAS) | 5 | Kerusi Baru |
N.14Batu Kawa | 16,991 | Sim Kui Hian (SUPP) Christina Chiew Wang See (DAP) Liu Thian Leong - Bebas | 3 | Christina Chiew Wang See - DAP/PH |
N.15 Asajaya | 10,967 | Abd Karim Rahman Hamzah (PBB) Abang Junaidi Abang Gom (PKR) | 2 | Abdul Karim Rahman Hamzah - PBB/BN |
N.16 Muara Tuang | 16,186 | Idris Buang (PBB) Abang Abdul Halil Naili (PAN) Zulkipli Ramzi (PAS) | 3 | Mohamad Ali Mahmud - PBB/BN |
N.17 Stakan | 14,846 | Mohamad Ali Mahmud (PBB) Leslie Ting Xiang Zhi (DAP) | 2 | Kerusi Baru |
N.18 Serembu | 9,065 | Miro Simuh (BN) Athina Klaywa Sim (PKR) Buln Patrick Ribos (STAR) Datuk Peter Nyomek (BEBAS) | 4 | Kerusi Baru |
N.19 Mambong (dahulu dikenali sebagai Bengoh) | 17,467 | Jerip Susil (BN) Sanjan Daik (DAP) Willie Mongin (PKR) | 3 | Jerip Susil - UPP |
N.20 Tarat | 16,391 | Roland Sagah Wee Inn (PBB) Musa Ngog (PKR) | 2 | Roland Sagah Wee Inn - PBB/BN |
N.21 Tebedu | 11,521 | Michael Manyin Jawong (PBB) Alex Saben Nipong @Nyipong (PKR) | 2 | Michael Manyin Jawong - PBB/BN |
N.22 Kedup | 10,370 | Maclaine Ben @ Martin Ben (PBB) Andrew Nyabe (DAP) Mark Murau Sumon (PBDS) | 3 | Maclaine @ Martin Ben - PBB/BN |
N.23 Bukit Semuja | 13,365 | John Ilus (BN) Edward Anak Andrew Luwak (DAP) Cobbold Anak Lusoi (PBDS) Johnny Anak Aput (BEBAS) Frederick Bayoi Ak. Manggie (BEBAS) | 5 | Kerusi Baru |
N.24 Sadong Jaya | 6,749 | Aidel Lariwoo (PBB) Othman Mustapha (PAN) Asan Singkro (PAS) Awang Rabiee Awang Hosen (BEBAS) | 4 | Aidel Lariwoo - PBB/BN |
N.25 Simunjan | 7,774 | Awla Idris (PBB) Jamilah Baharuddin (PKR) Hipni Kanaini (BEBAS) | 3 | Naroden Majais - PBB/BN |
N.26 Gedong | 7,087 | Mohd Naroden Majais (PBB) Rapelson Richard Hamit (PAN) Uja Bunsi (BEBAS) | 3 | Kerusi Baru |
N.27 Sebuyau | 9,041 | Julaihi Narawi (PBB) Andrew Jain (PAN) Wan Abdillah Wan Ahmad (PAS) | 3 | Julaihi Narawi - PBB/BN |
N.28 Lingga | 8,988 | Simoi Peri (PBB) Abang Zulkifli Abang Engkeh (PKR) Wan Abdillah Edruce (BEBAS) | 3 | Simoi Peri - PBB/BN |
N.29 Beting Maro | 10,474 | Razaili Gapor (PBB) Andri Zulkarnaen Hamden (PAN) Hamidah Mokhtar (PAS) | 3 | Razali Gapor - PBB/BN |
N.30 Balai Ringin | 9,945 | Snowdan Lawan (PRS) Nicholas Mujah Ason (PKR) Pok Ungkut (PBDS) Entusa Imam (BEBAS) | 4 | Snowdan Lawan - PRS/BN |
N.31 Bukit Begunan | 9,389 | Mong Dagang (PRS) Jubri Atak (PKR) | 2 | Mong Dagang - PRS/BN |
N.32 Simanggang | 11,472 | Francis Harden Hollis (SUPP) Leon Jimat Donald (DAP) Norina Umoi Utot (PKR) Ngu Piew Seng (BEBAS) | 4 | Francis Harden Hollis - SUPP/BN |
N.33 Engkili | 10,682 | Johnichal Rayong Ngipa (BN) Nicholas Bawin (PKR) Adan Sandom (BEBAS) Ridi Bauk (BEBAS) | 4 | Johnichal Rayong Ngipa - UPP |
N.34 Batang Ai (Dahulu dikenali sebagai Batang Air) | 9,492 | Malcom Mussen Lamoh (PRS) Kolien Liong (PKR) | 2 | Malcom Mussen Lamoh - PRS/BN |
N.35 Saribas | 9,879 | Ricky @ Mohamad Razi Sitam (PBB) Yakup Daud (PKR) | 2 | Ricky @ Mohamad Razi Sitam - PBB/BN |
N.36 Layar | 9,094 | Gerald Rentap Jabu (PBB) Vernon Aji Kedit (PKR) | 2 | Alfred Jabu Numpang - PBB/BN |
N.37 Bukit Saban | 8,897 | Douglas Uggah Embas (PBB) Noel Changgai Bucking (PKR) | 2 | Robert Lawson Chuat - PBB/BN |
N.38 Kalaka | 7,327 | Abdul Wahab Aziz (PBB) Jemat Panjang (PKR) | 2 | Abdul Wahab Aziz - PBB/BN |
N.39 Krian | 11,959 | Kilat Briak (SPDP) Ali Biju (PKR) | 2 | Ali Biju - PKR/PH |
N.40 Kabong | 9,287 | Mohd Chee Kadir (PBB) Jini Sahini (PAN) | 2 | Kerusi Baru |
N.41 Kuala Rajang (dahulu dikenali sebagai Belawai) | 10,259 | Talif @Len Salleh (PBB) Sopian Julaihi (PAN) Asbor Abdullah (BEBAS) | 3 | Talif @Len Salleh - PBB/BN |
N.42 Semop | 9,617 | Abdullah Saidol (PBB) Mohamad Fadillah Sabali (PAN) | 2 | Abdullah Saidol - PBB/BN |
N.43 Daro | 8,491 | Safiee Ahmad (PBB) Ibrahim Bayau (PAN) | 2 | Murni Suhaili - PBB/BN |
N.44 Jemoreng | 9,699 | Juanda Jaya (PBB) Kiprawi Suhali (PAN) Abdullah Saminan (BEBAS) | 3 | Abu Seman Jahwie - PBB/BN |
N.45 Repok | 20,263 | Huang Tiong Sii (SUPP) Yong Siew Wei (DAP) Wong Chin King (BEBAS) | 3 | Wong Hua Seh - DAP/PH |
N.46 Meradong | 16,882 | Ding Kuong Hiing (SUPP) Ting Tze Fui (DAP) | 2 | Ting Tze Fui - DAP/PH |
N.47 Pakan | 10,322 | William Mawan Ikom (BN) Rinda Juliza Alexander (DAP) Jawie Jinggot @Jenggot (BEBAS) | 3 | William Mawan Ikom - TERAS |
N.48 Meluan | 13,103 | Roland Duat Jubin (SPDP) Semana Sawang (PKR) Jerry Clement (BEBAS) Elly Lawai Ngalai (BEBAS) | 4 | Wong Judat - SWP |
N.49 Ngemah | 8,899 | Alexander Vincent (PRS) Richard Lias (DAP) Thomas Laja Besi (PKR) Joseph Jawa Kendawang (BEBAS) | 4 | Alexander Vincent - PRS/BN |
N.50 Machan | 10,947 | Allan Siden Gramong (PBB) Chen Nguk Fa (PKR) Semawi Paong (BEBAS) | 3 | Gramong Juna - PBB/BN |
N.51 Bukit Assek | 28,341 | Chieng Buong Toon (SUPP) Irene Mary Chang Oi Ling (DAP) Moh Hiong King (STAR) | 3 | Wong Ho Leng - DAP/PH |
N.52 Dudong | 29,028 | Tiong Thai King (BN) Yap Hoi Liong (DAP) Mary Ting Yiik Hong (STAR) Casper Kayong (BEBAS) Benny Lee (BEBAS) | 5 | Yap Hoi Liong - DAP/PH |
N.53 Bawang Assan | 18,340 | Wong Soon Koh (BN) Stanley Chiew Sung Ngie (DAP) Wong Sing Wei (STAR) Yeu Bang Keng (BEBAS) Watson Bangau Jonathan (BEBAS) | 5 | Wong Soon Koh - UPP |
N.54 Pelawan | 32,233 | Janet Lau (BN) David Wong Kee Woan (DAP) Priscilla Lau (STAR) | 3 | Wong Kee Woan - DAP/PH |
N.55 Nangka | 18,605 | Annuar Rapa'ee (PBB) Abdul Raafidin Majadi (PKR) Simon Tiong (STAR) | 3 | Annuar Rapaee - PBB/BN |
N.56 Dalat | 11,440 | Fatimah Abdullah (PBB) Sim Eng Hua (PKR) | 2 | Fatimah ABdullah - PBB/BN |
N.57 Tellian | 8,914 | Yussibnosh Balo (PBB) Asini @Hasni Yahya (PKR) | 2 | Kerusi Baru |
N.58 Balingian | 7,967 | Abdul Yakub Arbi (PBB) Nurzaiti Hamdan (PAN) | 2 | Abdul Taib Mahmud - PBB/BN |
N.59 Tamin | 14,948 | Christopher Gira Sambang (PRS) Simon Joseph (PKR) Ali Puji (BEBAS) | 3 | Joseph Mauh Ikeh - PRS/BN |
N.60 Kakus | 12,953 | John Sikie Tayai (PRS) Joshua Jabing @Jabeng (PKR) Clement Bayang (PAS) | 3 | John SIkie Tayai - PRS/BN |
N.61 Pelangus | 7,186 | Wilson Nyabong Ijang (PRS) Frankie Bendindang Manjah (DAP) Yong Sibat (BEBAS) | 3 | George Lagong - TERAS |
N.62 Katibas | 9,666 | Ambrose Blikau Enturan (PBB) Paren Nyawi (PKR) | 2 | Ambrose Blikau Enturan - PBB/BN |
N.63 Bukit Goram | 11,510 | Jefferson Jamit Unyat (PBB) Larry Asap (DAP) | 2 | Kerusi Baru |
N.64 Baleh | 9,624 | James Jemut Masing (PRS) Agop Linsong (DAP) | 2 | James Jemut Masing - PRS/BN |
N.65 Belaga | 7,096 | Liwan Lagang (PRS) Alexandar Lehan (PKR) | 2 | Liwan Lagang - PRS/BN |
N.66 Murum | 8,242 | Chukpai Ugon (PRS) Abun Sui Anyit (PKR) Mathew Silek (DAP) Stanley Ajang Batok (BEBAS) | 4 | Kerusi Baru |
N.67 Jepak | 13,789 | Talib Zulpilip (PBB) Abdul Jalil Bujang (PKR) Kiprawi Aman (PAS) Mohammed Anuar Abd Hamid (STAR) Wong Hau Ming (BEBAS) | 5 | Talip Zulpilip - PBB/BN |
N.68 Tanjung Batu (dahulu dikenali sebagai Kidurong) | 19,674 | Pau Chiong Ung (SUPP) Chiew Chiu Sing (PKR) Chieng Lea Phing (STAR) | 3 | Chiew Chiu Sing - DAP/PH |
N.69 Kemena | 12,991 | Stephen Rundi Utom (PBB) Leighton Manjah (DAP) | 2 | Stephen Rundi Utom - PBB/BN |
N.70 Samalaju | 13,251 | Majang Renggi (PRS) Baba Emperan (DAP) Zharudin Narudin (PAS) | 3 | Kerusi Baru |
N.71 Bekenu | 12,250 | Rosey Yunus (BN) Bill Kayong (PKR) Jou @ Peter Jelin (BEBAS) Austin Sigi Melu (BEBAS) | 4 | Rosey Yunus - TERAS |
N.72 Lambir | 17,533 | Ripin Lamat (PBB) Mohdak Ismail (PKR) Mohammad Arifiriazul Paijo (PAS) | 3 | Ripin Lamat - PBB/BN |
N.73 Piasau | 21,120 | Sebastian Ting Chiew Yew (SUPP) Alan Ling Sie Kiong (DAP) | 2 | Ling Sie Kiong - DAP/PH |
N.74 Pujut | 26,202 | Hii King Chiong (BN) Ting Tiong Choon (DAP) Jofri Jaraiee (PAS) Fong Pau Teck (BEBAS) | 4 | Fong Pau Teck - DAP/PH |
N.75 Senadin | 27,874 | Lee Kim Shin (SUPP) Bob Baru Langub (PKR) Philemon John Edan (BEBAS) | 3 | Lee Kim Shin - SUPP/BN |
N.76 Marudi | 14,858 | Penguang Manggil (SPDP) Elia Bit (PKR) Louis Jalong (BEBAS) | 3 | Sylvester Entri Muran - TERAS |
N.77 Telang Usan | 10,000 | Dennis Ngau (PBB) Roland Engan (PKR) | 2 | Dannis Ngau - PBB/BN |
N.78 Mulu | 8,600 | Gerawat Gala (BN) Pauls Baya (PKR) Paul Anyie Raja (DAP) Roland Dom Mattu (BEBAS) | 4 | Kerusi Baru |
N.79 Bukit Kota | 16,437 | Abdul Rahman Ismail - PBB/BN | 1 | Abdul Rahman Ismail - PBB/BN |
N.80 Batu Danau | 8,657 | Paulus Palu Gumbang (BN) Ali Adap (BEBAS) | 2 | Paulus Gumbang - TERAS |
N.81 Ba'Kelalan | 7,375 | Willie Liau (SPDP) Baru Bian (PKR) | 2 | Baru Bian - PKR/PH |
N.82 Bukit Sari | 12,418 | Awang Tengah Ali Hassan - PBB/BN | 1 | Awang Tengah Ali Hassan - PBB/BN |
82 Kerusi DUN | 1,138,650 | 229 |
Menu
Pilihan raya negeri Sarawak 2016 CalonBerkaitan
Pilihan raya umum Malaysia 2022 Pilihan raya umum Malaysia 2018 Pilihan raya umum Malaysia 2013 Pilihan raya umum Indonesia 2024 Pilihan raya umum presiden Indonesia 2024 Pilihan raya negeri Sabah 2020 Pilihan raya presiden Amerika Syarikat 2024 Pilihan raya umum Malaysia 2008 Pilihan raya negeri Selangor 2018 Pilihan raya negeri Malaysia 2023Rujukan
WikiPedia: Pilihan raya negeri Sarawak 2016 http://undi.info/#/sarawak/n/2016 http://www.myundi.com.my/prn-sarawak/